Pego to miasteczko liczące ok. 10000 mieszkańców położone 10 min jazdy samochodem od plaży Les Deveces. Jest ono spokojne, typowo hiszpańskie i naprawdę urocze. Mieszkają tutaj głównie Hiszpanie, jednak jest też wielu obcokrajowców którzy, zamieszkują tu na stałe (najczęściej Anglicy i Francuzi).

W mieście można znaleźć wszystko to, co potrzebne do codziennego życia: sklepy spożywcze, specjalistyczne, szkoły, banki, bary, apteki itd… Pego nie jest turystyczne i z reguły ciche, ale to nie oznacza, że nic się tu nie dzieje, albowiem Pegowianie uwielbiają świętować typowe dla tego regionu święta tańcami, festynami i muzyką! Spotykają się wtedy na placach w barach i restauracjach, przy muzyce granej przez orkiestrę.

Pego jest otoczone licznymi sadami pomarańczowymi, które gdy kwitną rozpylają przepiękny zapach na całą dolinę, oraz ścieżkami rowerowymi i szlakami górskimi dla aktywnych. Z miasteczka prowadzi też ścieżka rowerowa prosto do El Vergel, które leży nad morzem.

Średnia temperatura roczna tutaj to 19⁰C , a od końca czerwca do końca września średnia dobowa temperatura maksymalna przekracza 26°C.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.