Oliwa to idealnie położone, bardzo zadbane i klimatyczne miasteczko, jest z niego wszędzie blisko 🙂 Samo w sobie jest dość spore bowiem ma 30000 mieszkańców. Jest bogate w wszelkiego rodzaju usługi, a przy głównym deptaku ciągnie się wiele ciekawych butików i restauracji.

Oliva leży nad morzem, co oznacza, że ma do zaoferowania przepiękne, dziewicze plaże, które są długie na 7 kilometrów. Przy nich, prowadzi promenada – idealna na spacery z pięknym widokiem na ciepłe morze i okolice.

Turyści w Olivie to najczęściej Hiszpanie, którzy przyjeżdżają z zimniejszych rejonów Hiszpanii, jednak bardzo często spotyka się tu obcokrajowców mieszkających na stałe. Żyje tu duże społeczeństwo Słowian dzięki czemu w Olivie można znaleźć sklepy z naszymi produktami, których w normalnym sklepie hiszpańskim nie dostaniemy (twaróg, żurek, żubrówka ;).

Oliva ma klimat śródziemnomorski i subtropikalny (klasyfikacja klimatu Köppena: CSa), z ponad 230 dniami powyżej 20 °C. Zimy są łagodne i umiarkowane, a lata są gorące i suche. Średnia roczna temperatura wynosi około 19°C. Latem średnia temperatura w ciągu dnia waha się od 29 do 34 °C, a zimą od 10 do 19°C, przy falach zimna może nawet spaść ok. 6°C. Podczas fal upałów, które występują co roku, temperatury często przekraczają 40 °C.
Miasto ma ponad 300 dni w roku z czystym niebem.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.