To jedno z największych miasto w naszym rejonie. Dzieli się na Gandia Playa – część nadmorską i Gandia Ciudad czyli część bardziej w ląd.
Gandia Playa to oczywiście bardziej turystyczna dzielnica, która tętni pełnią życia w okresie letnim, to właśnie wtedy otwarta jest tam większość lokali oraz sklepów. W okresie zimowym jest tam cicho i mało się dzieje. Plaża w tej części jest przepiękna – długa i szeroka. Ma obszar turystyczny, gdzie jest deptak, sklepy i restauracje, ale i również obszar dziki otoczony parkiem naturalnym.
Normalne i całoroczne życie natomiast toczy się w Gandii Ciudad. Bary, restauracje i wszelkie sklepy są tu otwarte cały rok. W tym mieście jest wszystko i więcej czego człowiek może potrzebować. Liczne parki na pewno zachęcą spacerowiczów, właścicieli psów i dzieciaki. Jako główne miejsce spotkań tubylców można uznać Passeig de Les Germanies. Jest to długi deptak idący przez miasto z fontannami i ławkami otoczony sklepami i restauracjami. Kończy się on mostem, za którym znajduje się „parque de la fiesta”, a za nim część handlowa tego miasta, czyli duże sklepy takie jak: Leroy Merlin, Jysk, Decathlon itd.  
Gandia ma bardzo rozwinięty transport publiczny, stąd można dostać się to większych miast pociągiem, a na plaże pojechać autobusem. Mają też miejskie rowery do wynajęcia.
Jako że, tak jak pisaliśmy wyżej, Gandia to jedno z większych miast w tej okolicy można się spodziewać tutaj większych imprez, niekoniecznie tylko w okresie letnim. Podobnie jak w Walencji hucznie świętuje się tu Fallas i Wielki Tydzień.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.